— Соснова кора, насипана шаром завтовшки від 6 до 10 сантиметрів, зменшує мороз на поверхні ґрунту на 5 градусів, — каже 27-річний Станіслав Донцов, директор інтернет-магазину з продажу матеріалів для саду й декоративного ландшафту. — Сосна — найпоширеніше недороге дерево. Тому з його кори і роблять мульчу для плодових дерев, кущів, декоративних рослин.

Кору розстилають до снігу або по ньому. Тоді корінню в ґрунті буде тепліше. Основне її призначення — це утримання вологи. Поступово згниває під деревами. Завдяки щільності крізь неї не росте бур'ян. Лежить до трьох років. Літрова банка кори коштує 1,5 грн. Щоб укрити дерево, треба мішок — це 30-50 грн. Дешевше укрити соломою, але її розвіює вітер. Утеплюють і льоном. Хоча він тонший за кору, але також морозостійкий. Під дерева вирізають круги із лляного полотна. Для саджанців вистачить діаметра до півметра. Такі найдешевші — 10 грн. Дорослі дерева укривають кругами діаметром 70 см, по 12 грн.
— Ріжемо й понад метр, хоч один круг, хоч вагон, — говорить 50-річна Наталя Романюк, директор компанії. Вона сіє льон, робить з нього полотно та круги для утеплення дерев.
Круг розрізають до центру, щоб можна було постелити навколо дерева. Краї розрізів кладуть один на один. По колу присипають землею, щоб тканина лежала щільно. Льон за два роки розкладається й удобрює дерево.


Колекцію конопляного одягу представила прикарпатцям народна майстриня України Олександра Григорук


Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/sad-newspaper/_korinnya-uteplyuyut-sosnovoyu-koroyu/471016">Gazeta.ua</a>